Як говорити з дітьми про війну?

Дата: 28.10.2023 14:41

Уникати тему війни на уроках абсолютно не варто. Це частина нашої реальності. На якому б етапі зараз ви не були у шкільній програмі — це має стати складовою ваших уроків.

•Пояснюйте згідно з віком. Давайте прямі та чіткі відповіді на запитання, не «прикрашайте» їх.

•Говоріть правду. Якщо ми щось не кажемо дітям — вони обов’язково це дофантазують. Зберігайте позитивну риторику, але не обіцяйте, якщо не впевнені.

•Вчіться правильно підтримувати. Прийміть негативні емоції дитини і вчіться з ними працювати. Розповідайте про базові потреби людини, і чому ніхто не має їх порушувати.

Як правильно підтримати учнів?

Підтримка — це фрази: «Я тебе чую/розумію/приймаю», «Я визнаю твої почуття/складну ситуацію», «Я готова бути з тобою поруч».

Щоб створити якісне безпечне середовище для дітей, скористайтеся цими ефективними кроками:

•Допоможіть дитині прожити почуття, не знецінюйте їх. Проявляйте співчуття.

•Менше логіки — більше емпатії. Для проживання емоцій необхідний час.

•Не підсилюйте проблему. Уникайте фраз «Який жах!» або «Боже, а якими будуть наслідки!»

•Запитайте, ЯК ви можете допомогти: «Як я можу тебе підтримати?» та «Що я можу для тебе зробити?»

•Цікавтеся першими. Навіть якщо дитина не говорить про свої переживання, то варто запитати про її почуття.

•Не бійтеся повторюватися. Слухайте, співчувайте, не заперечуйте, повторюйте та переказуйте.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)