A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму,
молоді та спорту
Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області

Визначні місця та пам'ятки рідного краю

Хмелівський заказник  — ботанічний заказник місцевого значення в Україні

Розташований у межах Роменського району Сумської області, вздовж річки Хмелівки. Знаходиться на території Хмелівської територіальної громади поблизу автодороги Т1914 між селами Хмелів і Сміле.

21:25 25.01.2024

Дуб Гаркуші

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні, розташований у селі Гаї  Хмелівської сільської ради Роменського району. Об'єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Величина 600-річного дерева вражає: висота — 34 метри, діаметр — 1,9, окружність стовбура — 8 метрів. Має інформаційний знак.

16:46 10.03.2023

Ландшафтний заказник "Косарівщина"

Заказник місцевого значення. Площа 58,97 га. Як об’єкт  природно-заповідного фонду  створений 22.02.2013. Розташований за східною околицею с. Косарівщина. Являє собою схил балки, де охороняються місцезростання рідкісних рослин, занесених до ЧКУ (коручка чемерниковидна), обласного Червоного списку (чемериця чорна). Серед тварин трапляються тварини, занесені до Червоної книги України (луні лучний та польовий, сова болотяна, сорокопуд сірий, мишівка степова), обласного червоного списку (чапля сіра, осоїд, деркач, чорниш, одуд та ін).

16:54 09.03.2023

Ландшафтний заказник "Вощилиха"

Заказник місцевого значення. Площа заказника 74,3 га. Як об’єкт природно-заповідного фонду  створений 29.11.2005. Розташований на південний схід від с. Вощилиха, частково - в лісовому фонді ДП «Роменський агролісгосп». Ділянка заплави р. Сула, де представлена водна, болотна, лучна та лісова рослинність. Місце зростання рідкісних та занесених до ЧКУ видів рослин (пальчатокорінник м’ясочервоний, зозулинець болотний), обласного червоного списку (алтея лікарська, цикута отруйна калган, осоки повстиста та дерниста), Бернської конвенції (маточник болотний), а також угруповань Зеленої книги (формації латаття білого та глечиків жовтих). Є місцем мешкання тварин, занесених до Червоної книги України (горностай, дозорець-імператор, ванесса чорно-руда), занесених до Європейського Червоного списку (журавель сірий, деркач), обласного червоного списку (черепаха болотяна, чапля сіра, бугай, шугайчик, лебідь-шипун та ін.).

08:49 09.03.2023

Кращі 3D тури по Україні

Тут можна ознайомитися з визначними пам'ятками Києва і Чернівців, а також побувати в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській та Вінницькій областях.

18:26 26.04.2022

Віртуальний тур українськими музеями просто неба

Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді; Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові; Музей просто неба «Мамаєва слобода»; Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини; Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»; Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»; Музей просто неба «Запорізька січ».

18:03 13.04.2022

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень