КЗ "Центр позашкільної освіти"

Однією із проблем з Хмелівської ОТГ є те, що існуюча освітня мережа громади не має можливості в повному обсязі забезпечити потребу населення в одержанні позашкільних освітніх послуг, та надати можливість молоді проводити дозвілля з максимальною користю, відкривати та розвивати творчий та спортивний потенціал.

Потреба у позашкільній освіті дітей в громаді забезпечується лише частково діючими гуртками на базі ліцеїв.

Для визначення актуальності втілення даної ідеї в життя, у квітні-травні 2021року було проведено опитування шляхом анонімного анкетування населення (батьків та дітей). За результатами анкетування було визначено, що більшість опитаних підтримує дану ідею, а також визначено основні потреби та буде враховано думку та побажання громадськості під час реалізації проекту.

Ідея розмістити новостворений Центр позашкільної освіти у відреставрованій будівлі є актуальною, оскільки дана будівля знаходиться на території Хмелівської ОТГ, а також реалізація даного проекту дозволить зберегти будівлю, яка має важливу цінність для с.Гаї та громади в цілому. Також приміщення Центру буде значно більшим, що дасть змогу збільшити кількість напрямків навчання, відкриття нових фахів, побудувати просторий актовий зал для проведення масових заходів, та дасть змогу створити нові робочі місця.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Основною проблемою є те, є те, що існуюча освітня мережа громади не має можливості в повному обсязі забезпечити потребу населення в одержанні позашкільних освітніх послуг, та надати можливість молоді проводити дозвілля з максимальною, відкривати та розвивати творчий та спортивний потенціал.

У квітні-травні 2021 року було проведено опитування шляхом анонімного анкетування населення (батьків та дітей) для визначення актуальності втілення даної ідеї в життя. За результатами анкетування було визначено основні потреби та побажання населення.

80 % опитаних підтримують ідею створення даного Центру.

32% опитаних відповіли, що відвідують діючу Дитячу музичну школу із них 51% опитаних відповіли, що діюча Дитяча музична школа розташована надто далеко від середньої школи, що займає багато часу у дітей для вчасного прибуття на заняття, а також створює додаткову небезпеку, оскільки діти йдуть біля автомобільної дороги.

Щодо зацікавленості дітей і батьків до напрямків навчання, то було визначено, що 62% опитаних зацікавлені у створенні спортивних секцій та тренувального залу, 35% опитаних зацікавлені у відкритті класу хореографії, також 20% бажає навчатись малювати та створювати різноманітні вироби власними руками

Мета та завдання проекту

Головною метою проекту є, забезпечення комфортного мікроклімату в приміщенні, збереження будівлі від руйнування, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов перебування дітей шляхом реконструкції будівлі Гаївського ЗДО під Центр позашкільної освіти.

Завдання:

• Забезпечити права громадян, які проживають в Хмелівській ОТГ на доступність та безоплатне отримання послуг закладів освіти, культури та охорони здоров’я;
  • Створити комфортні умови для культурного виховання і фізичного розвитку дітей та молоді шляхом введення в експлуатацію новоствореного центру позашкільної освіти;
  • Організувати проведення змістовного відпочинку членів громади, урізноманітнити дозвілля сільської молоді, що дозволить уникнути явищ наркоманії, пияцтва, та забезпечить зайнятість населення у вільний від роботи час;
  • Створити нові робочі місця.
  • Виконати реконструкцію будівлю, зберегти будівлю від руйнування, ліквідувати аварійність, забезпечити належний температурний режим, що відповідає санітарним нормам, створити естетичний вигляд будівлі, організувати, благоустрій території.

Інновація

Даний проект має всі ознаки інноваційності суттєво посилює нові можливості для регіонального розвитку, а саме доступ сільської шкільної молоді  до якісної позашкільної освіти, дасть можливість школяреві стати повноцінним суб’єктом в навчально-виховному просторі.

Створення Центру позашкільної освіти є само по собі інноваційним явищем  для Хмелівської ОТГ.

Суть інновації полягає в тому, що створення центру позашкільної освіти є новим, до цього часу відсутнім, сучасним надбанням громади задля власного розвитку. Тобто, інновація, на нашу думку, носить характер не стільки економічного чи технічного ефекту, а, швидше, має характер емоційно-духовного навантаження.