Герой Сучасності - Вікторія Петрівна Денисенко
Війна… Кривава. Ненаситна. Зла. До 2014 року ми про неї знали лише зі сторінок підручників, газет та журналів. Ніхто не міг навіть подумати, що «братньому російському народові» заманеться загарбати ще й Україну.
На захист своєї землі стали тисячі патріотів нашої Вітчизни. Поруч із чоловіками пішли воювати й жінки.
Війна… Кривава. Ненаситна. Зла. До 2014 року ми про неї знали лише зі сторінок підручників, газет та журналів. Ніхто не міг навіть подумати, що «братньому російському народові» заманеться загарбати ще й Україну.
На захист своєї землі стали тисячі патріотів нашої Вітчизни. Поруч із чоловіками пішли воювати й жінки.
За даними Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України (до 24 лютого 2022 року) у війську 27074 жінок—військовослужбовців, з них 949 — старші офіцери. Для порівняння, торік у війську проходило службу 24897, у 2017-му — понад 23 тисячі, а у 2008 році їх було всього 1800.
Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам, 166 військовослужбовців-жінок у період з 2014 року відзначено державними нагородами України.
Чорнява красуня із квітами, трохи збентежена увагою, дивиться на нас із фото. Хто вона? На вигляд звичайна жінка. Лише військовий одяг видає її . За професією – юрист, за покликом серця – учасниця бойових дій на Сході України. У ній спостерігається поєднання жіночої чарівності , ніжності із силою волі, мужності, стійкості. Вікторія - гордість нашого ліцею.
Зустріч із Вікторією Петрівною відбулася 10 вересня 2021 року. Цього дня стартував медіапроєкт «Ангели світла», який започаткували учні 8 класу.
Біля входу в ліцей Вікторія зустріла своїх учителів, які виносили пакунки із продовольчою допомогою для воїнів. Волонтерська команда із Ромен наступного дня мала їхати на фронт.
Народилася Вікторія 18 червня 1978 року в селі Хмелів. 11 класів Хмелівської середньої школи закінчила в 1995 році.
Після навчання пішла працювати в радгосп, потім на взуттєву фабрику в м.Ромни.
Одночасно навчалася в Сумському державному університеті на факультеті правознавства.
У 32 роки вийшла заміж. Донечка Ліза народилася у 2010 році. «Юра, мій чоловік, - найкращий у світі», - говорить Вікторія.
У 2014 після окупації Криму розпочалася війна на Сході України. Із перших днів цих подій Вікторія хотіла потрапити на фронт. Але донечці Лізі всього 4 роки, чоловікові важко буде з такою маленькою дитиною.
2019-й став для Вікторії Петрівни вирішальним. Тяжко захворів батько. На наше запитання: «Чому Ви пішли в ООС?» Жінка відповіла: «Хотіла, щоб мною гордився батько».
«Мій батько мріяв бути військовим, - розповідає Вікторія Петрівна. - Але його мрія не здійснилася. За станом здоров’я батька комісували з армії. Та розмови про військову службу мене супроводжували все дитинство. Особливо, коли доводилося пасти череду. Тому, коли батько захворів, я не вагалася й миті: спочатку закінчила курси лідерів базового рівня в «Десні». Після цього була направлена командиром господарчого відділення у 27-му реактивну артилерійську бригаду імені кошового отамана Петра Калнишевського (м.Святогорськ, Донецька обл.)».
Нагороджена відзнакою «За звитягу та вірність» .
На запитання:«Яка вона – війна – очима жінки?», - Вікторія Петрівна відповіла: «Війна – жорстока й безжальна до всіх: і чоловіків, і жінок. Але й тут жінки не забувають про тепло й затишок, який вони можуть створити в тяжких військових умовах».
На даний час Вікторія Денисенко переведена в 58-му окрему мотопіхотну бригаду імені гетьмана Івана Виговського Базується в м. Конотоп Сумської області. Входить до складу ОК «Північ».
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)