У Сулимівському клубі створено нову музейну кімнату
Сьогодні у Сулимівському сільському клубі гостинно відчинила двері для відвідувачів новостворена кімната української культури і побуту «МАМИНА СВІТЛИЦЯ». Етнічний стиль колоритно передає умови життя наших предків, їх світогляд і вірування, що тісно переплелися, поєднуючи духовне й фізичне в житті українців.
Ідею виносили та втілили в життя жительки села Сулими, працівниці місцевого клубу -Таїсія Пинькас і Катерина Король разом зі своїми однодумцями та помічниками. Головною натхненницею була мама Таїсії Миколаївни Ганна Іллівна.Появі експозиції передувала кропітка робота, починаючи із задуму, чіткого плану, збору експонатів, вивчення історії життя й побуту українців XVIII-XIX ст. Художнім оформленням засновниці закладу завдячують художниці-аматорці з Хмелова Олені Кривогуз.
Автори намагалися максимально передати традиції українського житла: вишиті рушники, ікони на покуті, скриня з посагом дівчини на виданні, пихатий мисник із глиняним посудом, розписана чудернацькими барвистими квітами піч-годувальниця, поряд- підвішена дитяча колиска з немовлям (обов’язково (!), бо так годиться), а на почесному місці- символ достатку й добробуту родини- дідух. Далі- комора, у якій вздовж стін розмістився селянський реманент. І все так до ладу…І можна те все не лише споглядати, а й спробувати, як то вони (наші предки) тим всім вправно орудували… І доповнюється все живою розповіддю, смачно приправленою легендами, бувальщинами, прикметами. А в найближчому майбутньому засновники кімнати планують з відвідувачами ще й майстерки з традиційних народних ремесел проводити та пізнавальні інтерактиви.
То ж завітайте до Сулимівської світлиці! Господарі ласкаво запрошують всіх бажаючих відпочити душею, надихнутися творчістю, доторкнутися до історії наших дідів-прадідів, щоб згадати своє коріння та пам’ятати, що ми- українського роду-племені.