A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, туризму,
молоді та спорту
Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області

На допомогу психологу/соц.педагогу

17-24 березня - Міжнародний тиждень здоров'я підлітків

Міжнародний тиждень здоров'я підлітків – це щорічна масова ініціатива молодих людей, медичних працівників, вчителів, їхніх батьків. Його мета – покращення здоров'я та благополуччя вбільше як 1 млрд. підлітків у світі. Цю подію у 2016 році започаткувала  американка Лаура Оффут, доктор медичних наук. Міжнародний тиждень здоров'я підлітків – це офіційний захід, організований Міжнародною асоціацією здоров'я підлітків, під керівництвом членів Міжнародної асоціації здоров'я підлітків у співпраці з Товариством здоров'я та медицини підлітків. Офіційний колір Міжнародного тижня здоров'я підлітків – зелений лаймовий. Він уособлює  енергію та ентузіазм підлітків, якості, якими дуже захоплюються, а також здоров'я, щастя, свіжість та життєву силу. Унаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну в період з 24 лютого 2022 р. по 17 березня 2024 р. загинуло 535 дітей та 1257 отримало поранення (без повного урахування з місць активних військових дій та тимчасово окупованих територій). Тому сьогодні українські діти як ніхто потребують особливої уваги. Поради батькам щодо здоров’я підлітків: -Дотримання режиму сну. Достатня кількість сну є дуже важливою для зростаючого організму. Переконайтеся, що ваш підліток спить 8-10 год. щоночі, аби знизити рівень занепокоєння, очистити мозок від токсинів та зменшити кількість ризикованих чи емоційних рішень. -Збалансоване харчування. Для нормального функціонування нашому мозку потрібно багато енергії. Насправді 20% поживних речовин, які ми їмо, використовуються нашим мозком як енергія. Стежте, аби ваш підліток пив більше води, скорочував кількість оброблених харчових продуктів, їв більше фруктів та овочів, уникав насичених жирів та доданого цукру. -Регулярна фізична активність. Дослідження показують, що фізичні вправи – це ефективний засіб від почуття занепокоєння та депресії, а також вони знижують ризик захворювань, підвищують концентрацію та впевненість у собі, знижують агресію. -Знаходьте час для свого підлітка та уважно слухайте його розповіді, думки. -Поясніть, що боятися, переживати, плакати – це нормальні реакції та емоції. Проте задля подальшої стабілізації ситуації слід відволікатися буденними справами (наскільки це можливо). -Мрійте та плануйте разом майбутнє з підлітками. -Обіймайте свого підлітка не менше 8 разів на день. Під час війни тактильний контакт є надважливим моментом. -Перегляньте разом улюблені фільми або передачі. -Хваліть та робіть акценти на досягненнях дитини (навіть якщо вони незначні). -Заохочуйте спілкування дитини з однолітками. -Долучайте підлітків до допомоги іншим (якщо це максимально безпечно). -Якщо поведінка вашого підлітка змінилась і ви помітили щось підозріле, зверніться за консультацією до психолога.

13:54 18.03.2024

8 мультфільмів, які навчають дитину толерантності

Дуже важливо навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших і не боятися «особливих» дітей, вміти співчувати, бути толерантними. Поговорити з малюком про важливе допоможуть добрі мультфільми, в яких закладена глибока ідея.

16:15 17.11.2022

Хаггі Ваггі в Ельфійській гавані - дуже небезпечна тенденція дісталася до наших дітей

Дивна істота з ще дивнішою усмішкою, що підкреслена червоним кольором губ. Навіть кумедно. І його ласкаво звуть Хаґґі Вагґі. Цей усміхнений любитель обіймів – персонаж жахів 16+, який обіймає, щоб убити, а червоний на обличчі навколо його численних зубів – символ проливаючої крові своїх жертв.

12:40 30.06.2022

Основні завдання Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»  ініційована з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також з метою захисту прав людини та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

16:58 02.02.2021

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень